Mens Watch | Automatic Movement
OUR PRICE: DISCONTINUED
RRP: £1,830
| Availability | Estimated 14-28 Day Delivery Want it sooner? |
| Warranty | TheWatchSource 5 Year Warranty |
| VAT-free Price | £1,296 For shipping outside the UK and qualifying BFPO addresses only |
| Brand | Omega |
| Series | Aqua Terra Automatic Chronometer 38.5mm |
| Model Number | 2503.80 |
| Size | Mens |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Colour | Blue |
| Bracelet/Strap | Stainless Steel Brushed |
| Clasp | Push Button Folding Clasp |
| Movement | Automatic - Chronometer |
| Bezel | Fixed |
| Screw-down Crown | Yes |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Case Back | Transparent |
| Water Resistance | 150m |
| Diameter | 39.2mm |
| Case Thickness | 11.6mm |
Blue dial, Luminous hands and hour markers, Date displayed at 3.
This Watch has an alternate part number:
2503.80.00, 250380, 25038000