Ladies Watch | Quartz Movement
OUR PRICE: £4,860
RRP: £5,400
YOU SAVE 10%
| Availability | Estimated 14-28 Day Delivery Want it sooner? |
| Warranty | TheWatchSource 5 Year Warranty |
| VAT-free Price | £4,050 For shipping outside the UK and qualifying BFPO addresses only |
| Bank Transfer Price | £4,763 Save another 2% |
| Brand | Omega |
| Series | Constellation Quartz 28mm |
| Model Number | 131.20.28.60.05.001 |
| Size | Ladies |
| Case Material | Stainless Steel & Rose Gold |
| Dial Colour | Mother of Pearl |
| Bracelet/Strap | Stainless Steel & Rose Gold Brushed & Polished |
| Clasp | Push Button Folding Clasp |
| Movement | Quartz |
| Bezel | Fixed |
| Screw-down Crown | No |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Case Back | Solid |
| Water Resistance | 30m/100ft |
| Diameter | 28mm |
18kt sedna gold and stainless steel case and bacelet 18kt sedna gold bezel engraved with Roman numerals White Mother of Pearl dial Applied index hour markers
This Watch has an alternate part number:
13120286005001