| Condition | Near New 90%+ |
| Warranty | 1 Year TWS Pre-Owned Warranty |
| Bank Transfer Price | £26,861.25 (Save another 2%) |
| Box | Original Box |
| Papers | All Papers Warranty Dated 10/2023 |
| Manufacturer Warranty | Time remaining, expires: |
| Year | 2023 |
| Case Material | 18kt Rose Gold |
| Dial Colour | Blue |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Size | Mens |
| Band Material | Alligator/Crocodile Leather |
| Band Color | Blue |
| Buckle | Deployant |
| Case Back | Transparent |
| Movement | Automatic |
| Water Resistance | 30m/100ft |
| Case Dimensions | 42.50 mm |
| Case Thickness | 9.70 mm |