| Condition | Near New 90%+ |
| Warranty | 1 Year TWS Pre-Owned Warranty |
| Bank Transfer Price | £2,681.25 (Save another 2%) |
| Box | Original Box |
| Papers | All Papers Warranty Dated 05/2023 |
| Manufacturer Warranty | No |
| Year | 2023 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Colour | Blue |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Size | Mens |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Color | Brushed & polished |
| Buckle | Push-Button Deployant |
| Case Back | Transparent |
| Movement | Automatic |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Dimensions | 41.00 mm |
| Case Thickness | 12.37 mm |