| Availability | 4-6 Day Delivery |
| Condition | Unworn 99%+ |
| Warranty | 1 Year TWS Pre-Owned Warranty |
| Bank Transfer Price | £6,093.75 (Save another 2%) |
| Box | Original Box |
| Papers | All Papers |
| Manufacturer Warranty | Time remaining, expires: Feb 2024 |
| Year | 2022 |
| Case Material | Titanium |
| Dial Colour | Black |
| Bezel | Fixed |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Screw-in Crown | Yes |
| Size | Mens |
| Band Material | Calfskin Leather |
| Band Color | Brown |
| Buckle | Deployant |
| Case Back | Solid |
| Movement | Automatic |
| Water Resistance | 100m |
| Case Dimensions | 43.00 mm |
| Case Thickness | 14.40 mm |