| Condition | Near New 90%+ |
| Warranty | 1 Year TWS Pre-Owned Warranty |
| Bank Transfer Price | £3,753.75 (Save another 2%) |
| Box | Original Box |
| Papers | All Papers Warranty Dated 03/2026 |
| Manufacturer Warranty | Time remaining, expires: |
| Year | 2026 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Colour | Blue |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Size | Midsize |
| Band Material | Alligator/Crocodile Leather |
| Band Color | Blue |
| Buckle | Tang |
| Case Back | Transparent |
| Movement | Manual Wind |
| Water Resistance | 30m/100ft |
| Case Dimensions | 37.30 mm |
| Case Thickness | 11.60 mm |