| Condition | Unworn 99%+ |
| Warranty | 1 Year TWS Pre-Owned Warranty |
| Bank Transfer Price | £8,482.50 (Save another 2%) |
| Box | Original Box |
| Papers | All Papers Warranty Dated 03/2026 |
| Manufacturer Warranty | Time remaining, expires: |
| Year | 2026 |
| Case Material | Steel & Rose Gold |
| Dial Colour | Silver |
| Bezel | Fixed |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Size | Ladies |
| Band Material | Alligator/Crocodile Leather |
| Band Color | Blue |
| Buckle | Tang |
| Case Back | Transparent |
| Movement | Automatic |
| Water Resistance | 30m/100ft |
| Case Dimensions | 33.00 mm |
| Case Thickness | 10.84 mm |