| Availability | Next Day Delivery |
| Condition | Fair 75%-85% |
| Warranty | 1 Year TWS Pre-Owned Warranty |
| Bank Transfer Price | £1,750.13 (Save another 2%) |
| Box | Original Box |
| Papers | Partial Set Of Papers: |
| Manufacturer Warranty | No |
| Year | circa 1990 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Colour | Off-White/Cream |
| Bezel | None |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Size | Ladies |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Color | Brushed & polished |
| Buckle | Deployant |
| Case Back | Solid |
| Movement | Quartz |
| Water Resistance | 30m |
| Case Dimensions | 20.00 mmmm x 25.00mm |
| Case Thickness | 5.00 mm |