| Availability | Next Day Delivery |
| Condition | Unworn 99%+ |
| Warranty | 1 Year TWS Pre-Owned Warranty |
| Bank Transfer Price | £3,412.50 (Save another 2%) |
| Box | Original Box |
| Papers | All Papers |
| Manufacturer Warranty | Time remaining, expires: |
| Year | 2021 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Colour | Silver |
| Bezel | Fixed |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Size | Ladies |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Color | Brushed & polished |
| Buckle | Deployant |
| Case Back | Solid |
| Movement | Quartz |
| Water Resistance | 30m |
| Case Dimensions | 28.00 mm |
| Case Thickness | 9.35 mm |