| Condition | Near New 90%+ |
| Warranty | 1 Year TWS Pre-Owned Warranty |
| Bank Transfer Price | £13,162.50 (Save another 2%) |
| Box | Original Box |
| Papers | All Papers Warranty Dated 07/2021 |
| Manufacturer Warranty | No |
| Year | 2021 |
| Case Material | Titanium |
| Dial Colour | Blue |
| Bezel | Uni-Directional Rotating |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Screw-in Crown | Yes |
| Size | Mens |
| Band Material | Titanium |
| Band Color | Brushed |
| Band Notes | + additional OEM strap & deployant buckle |
| Buckle | Push-Button Deployant |
| Case Back | Transparent |
| Movement | Automatic |
| Water Resistance | 300m/1000ft |
| Case Dimensions | 45.00 mm |
| Case Thickness | 15.40 mm |