| Condition | Near New 90%+ |
| Warranty | 1 Year TWS Pre-Owned Warranty |
| Bank Transfer Price | £6,142.50 (Save another 2%) |
| Box | Original Box |
| Papers | All Papers Warranty Dated 01/2025 |
| Manufacturer Warranty | Time remaining, expires: |
| Year | 2025 |
| Case Material | Titanium |
| Dial Colour | Black |
| Bezel | Fixed |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Screw-in Crown | Yes |
| Size | Mens |
| Band Material | Rubber |
| Band Color | Black |
| Buckle | Deployant |
| Case Back | Transparent |
| Movement | Automatic |
| Water Resistance | 100m/10atm/300ft |
| Case Dimensions | 41.00 mmmm x 41.00mm |
| Case Thickness | 12.80 mm |